Jedziesz w dłuższą podróż? O tym musisz pamiętać!

Jedziesz w dłuższą podróż? O tym musisz pamiętać!

Nie każdy z nas lubi długie podróże. Niekiedy są one konieczne ze względu na wykonywaną pracę i pojawiające się w niej wyjazdy służbowe. Kiedy indziej długie podróże są efektem wyjazdu na wakacje albo do rodziny, która mieszka w dalekiej od nas odległości. Tak czy siak, jeśli wiemy, że szykuje się nam taka długa podróż, w trakcie której spędzimy w samochodzie długie godziny to warto oczywiście się do niej w odpowiedni sposób przygotować. Chodzi tutaj nie tylko o prowiant, jaki można ze sobą w drogę zabrać – choć coraz częściej nie jest to konieczne, bo przecież możemy bez problemu skorzystać z wielu przydrożnych lokali gastronomicznych, jakie będziemy mijać po drodze do celu. W ramach przygotowań pamiętajmy przede wszystkim o sobie, ale też o pojeździe. W przypadku podróżujących najważniejszy jest oczywiście ich komfort. Ciekawym pomysłem są choćby podłokietniki samochodowe albo inne tego typu akcesoria, które bardzo dobrze wpłyną na nasze ciało i podniosą ogólną wygodę podróżowania. Warto zadbać choćby o nasz kark i szyję, czemu posłuży specjalna poduszka – podróżującym z tyłu samochodu może ona umożliwić nawet komfortowe spanie. Nie zapominajmy także o swego rodzaju „umilaczach” czasu, dzięki którym sama podróż minie nam dużo szybciej – może być to relaksująca lub po prostu nasza ulubiona muzyka, ale też różnego rodzaju gry czy zabawy.

Ważne jest jednak, by nie były one zbyt angażujące, jako że kierowca powinien największą uwagę przez cały czas kierować na drogę.

Obręcz koła ze stopów lekkich skoda minoris teraz w nowej niższej cenie atlas maszyny części

Długa podróż, czyli jak przygotować auto?

Bardzo istotnym aspektem przed wyruszeniem w długą podróż jest sprawdzenie stanu technicznego auta i upewnienie się, że bez problemów dojedziemy do celu. Wiele osób wcale nie sprawdza pojazdu przed wyruszeniem w drogę, czego potem bardzo mocno żałuje – pojawiają się bowiem opóźnienia, często konieczne jest wzywanie pomocy drogowej, a naprawienie awarii kosztuje nas sporo pieniędzy, ale także nerwów. Zdecydowanie lepiej jest więc już zawczasu zadbać o to, by sprawdzić auto pod każdym kątem i upewnić się w ten sposób, że wszystko jest sprawne. Skontrolujemy więc poziom płynów czy olejów, ale też zwróćmy uwagę na hamulce czy skrzynię biegów. Pamiętajmy o takich rzeczach jak płyn do spryskiwaczy czy zapas oleju silnikowego na drogę. Spakowanie bagaży to nie wszystko – samochód powinien być także wyposażony w apteczkę, koło zapasowe czy wreszcie lewarek. Nie wiemy przecież co może stać się po drodze. Tego co prawda nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale możemy przynajmniej zaplanować sobie trasę – to kolejny ważny punkt naszych przygotowań do długiej podróży. Przy takim planowaniu warto bowiem uwzględnić ewentualne postoje, możliwość wstąpienia na stację benzynową czy wreszcie miejsca, gdzie będziemy mogli zjeść obiad czy kolację w trakcie jazdy.

Nie da się ukryć, że przygotowanie się do długiej podróży nie jest wcale łatwe, lecz jeśli odpowiednio do tej podejdziemy to sama jazda do celu minie nam bardzo szybko.