Pozycja spania a sny

Wiele osób traktuje sny jako oderwanie od rzeczywistości. Sny pojawiają się w fazie REM, a taka występuje nawet kilkakrotnie podczas całej nocy. Niektórzy naukowcy są zdania, że na nasze marzenia senne wpływa pozycja, w jakiej śpimy. Uważa się, że osoby, które preferują spać na prawym boku, mają zazwyczaj spokojniejsze sny.

Z kolei większe prawdopodobieństwo wystąpienia koszmarów sennych występuje u osób, które śpią na lewym boku. Jeżeli zależy nam na realistycznych snach, wówczas powinniśmy zasypiać na plecach. Wtedy istnieje bowiem największa szansa na to, że przyśnią się nam typowe problemy codziennego życia. Najbardziej emocjonującymi snami mogą poszczycić się osoby, które zasypiają na brzuchu.

Warto zatem przetestować, jak pozycja spania wpływa na jakość snu. Być może dzięki temu uda się wpłynąć na to, żeby śnić wyłącznie o określonych sytuacjach. Jednakże wiele osób skarży się na to, że nie pamięta swoich snów. Największa szansa na to, że przypomnimy sobie przebieg marzeń sennych występuje nad ranem.