Pomoc od wspólnot religijnych

Pomoc od wspólnot religijnych

Wiara może być czynnikiem, który bardzo pomaga w życiu i szereg osób miało okazję się o tym przekonać. Bóg stanowi dla milionów ludzi na świecie oparcie i gdy dopada nas choroba, to modlitwa ma wyjątkową wartość.

Stanowi dla nas podporę psychiczną, jest terapeutyczną formą wsparcia, które płynie prosto z naszego wnętrza. Oprócz wiary rozumianej jako indywidualna relacja z Bogiem, wielką pomoc osobom chorującym okazują również religijne wspólnoty.

Szczególne osiągnięcia w tej materii mają środowiska chrześcijańskie, ponieważ na przykład Kościół katolicki organizuje i wspiera specjalne ośrodki zajmujące się ludźmi dotkniętymi poważnymi chorobami. Działają one nie tylko w krajach Zachodu, ale również w bardzo ubogich rejonach Afryki czy Azji, gdzie pomoc medyczna dociera w znikomym stopniu lub nie dociera wcale.

Bez tej aktywności ze strony zakonników i misjonarzy ciężko byłoby wielu potrzebującym zapewnić jakąkolwiek pomoc. Także lokalni proboszczowie chętnie wspierają rodziny, których członkowie są dotknięci przez rzadkie choroby.