Komfort spania

Komfort spania zależy od wielu czynników. Na niektóre z nich mamy wpływ poprzez odpowiednie działanie. Bez wątpienia musimy posiadać wygodny materac, ciepłą kołdrę, żeby cieszyć się z dobrej jakości snu. Czasem jednak skarżymy się na przeróżne dolegliwości, które mogą być spowodowane niewłaściwym sposobem spania.

Do jednych z najczęstszych dolegliwości zaliczają się bóle kręgosłupa. Zazwyczaj wynikają one ze złej pozycji przyjętej podczas snu. W szczególności problem ten dotyczy tych osób, które mają słabo rozwinięte mięśnie. W ten sposób powstaje nadmierne obciążenie kręgosłupa.

W jaki sposób można temu przeciwdziałać? Z pewnością warto pamiętać o codziennych ćwiczeniach, dzięki którym wzmocnimy mięśnie kręgosłupa. Podczas zasypiania koniecznie trzeba odpowiednio ułożyć kark. Niezbędne będą do tego specjalne wałki czy podgłówki. Przedmioty te umożliwią rozluźnienie naszych mięśni.

Równie ważny jest wybór materaca o odpowiednim poziomie twardości. W ten sposób z pewnością poprawi się komfort naszego spania.

www.dhsummerfestival.pl