Jakie zajęcia dodatkowe proponuje przedszkole?

Jakie zajęcia dodatkowe proponuje przedszkole?

W pierwszych latach życia, rozwój dziecka jest najbardziej intensywny, a jednocześnie też, najłatwiej się ono uczy. Dlatego też, nie powinno nas dziwić, że rodzicom tak bardzo zależy na tym, aby rozwój ich dziecka był wspierany na wszelkich możliwych płaszczyznach, a to oznacza, że dziecko powinno mieć do czynienia z różnego rodzaju bodźcami. Jeśli będą one odpowiednio dobrane do jego wieku, to może się okazać, że bez problemów zorganizujemy wszystko w taki sposób, aby ten rozwój był spójny, prawidłowy, a jednocześnie żeby dziecko mogło się rozwijać głównie poprzez zabawę. Z tego też powodu, powinniśmy się przyjrzeć temu, jakie zajęcia dodatkowe są oferowane w przedszkolu, które wybraliśmy dla naszego dziecka, oceniając że będzie ono tym najlepszym.

Dla wszystkich dzieci

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że często w przedszkolu poza głównym planem zajęć, proponowane są dodatkowe zajęcia, które obowiązkowe są dla wszystkich. Takimi zajęciami może być język angielski organizowany raz albo nawet i trzy razy w tygodniu, oczywiście odpowiednio dopasowany do wieku dzieci, a nauka odbywa się poprzez zabawę czyli śpiewanie piosenek i powtarzanie zasłyszanych słów. Proponowana również może być gimnastyka poranna, gdzie dzieci przez kilka minut będą tańczyły do wybranej muzyki i wykonywały ruchy, które będą pokazywane przez osoby prowadzące. Dzięki temu dzieci się rozbudzą, a jednocześnie będą miały zapewniony ruch.

Dla wybranych dzieci mogą być również zajęcia z logopedą, jeśli okaże się, że potrzebują one pomocy przy nauce prawidłowego wysławiania się. Może być proponowana również religia, chociaż tutaj rodzice nie praktykujący wiary, będą mogli swoje dziecko z niej wypisać. Warto zobaczyć jakie dodatkowe, bezpłatne zajęcia oferuje przedszkole, bo może się okazać, że ta oferta będzie nie tylko ciekawa, ale również różnorodna.

Coś płatnego?

Jednak poza takimi bezpłatnymi zajęciami, które odbywają się w podstawowym czasie pracy przedszkola, mogą być proponowane również płatne zajęcia dodatkowe.

One zazwyczaj odbywają się poza tymi podstawowymi godzinami działalności przedszkola i prowadzone są przez specjalnie wyszkolonych specjalistów. Za takie zajęcia dodatkowe musimy zazwyczaj płacić, a to oznacza, że przy ich wyborze, trzeba się dokładnie zastanowić czy dziecko faktycznie będzie chciało na nie chodzić. Może nam być tutaj proponowany język angielski, zumba, karate czy piłka nożna. Warto porozmawiać z dzieckiem, które zajęcia najbardziej by mu się podobały, na co chciałoby chodzić.

Może się okazać, że takie dodatkowe zajęcia będą świetną okazją do poznania czegoś nowego, ale również do nauki cierpliwości, wytrwałości czy umiejętności słuchania. Im więcej takich dodatkowych zajęć będzie oferowało przedszkole, którym się interesujemy, tym większa będzie szansa, że nasze dziecko wybierze dla siebie coś odpowiedniego. Dlatego też, warto już wcześniej zapoznać się z tą ofertą, tak aby wiedzieć, czy wybrana przez nas placówka będzie faktycznie tą najlepszą dla naszego dziecka.