Jaki wpływ na zdrowie ma siedzący tryb życia?

Siedzący tryb życia bardzo negatywnie wpływa na zdrowie. Szczególnie jeśli nie jest urozmaicany jakąkolwiek aktywnością fizyczną.

Siedzenie bowiem ma wiele wad i wpływa na możliwość częstszego pojawiania się różnych chorób. Jeśli prowadzisz wyłącznie siedzący tryb życia – w pracy osiem godzin za biurkiem, dojazd do i z pracy samochodem, a następnie relaks przed telewizorem, jesteś narażony na wystąpienie takich chorób jak nadciśnienie tętnicze, niewydolność żył, czy hemoroidy.

To bardzo poważne schorzenia, które w znacznym stopniu mogą utrudnić normalne funkcjonowanie. Dodatkowo bardzo często niektóre z nich są nieuleczalne.

Wobec tego jeśli raz będziesz mieć problem z nadciśnieniem już zawsze będziesz zmuszony do tego, aby przyjmować leki. Możesz jednak temu zapobiec zmieniając swój styl życia.

Wystarczą już drobne zmiany, które pozwolą na dłuższe zachowanie zdrowia. Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, aby zapobiec pojawieniu się chorób szczególnych dla takiego stylu, pomyśl o aktywności fizycznej – pojedź do pracy rowerem, wejdź po schodach, wybierz się na spacer.

Staraj się odpoczywać aktywnie, a także pomyśl od czasu do czasu o relaksacyjnym masażu nóg.