Jak powinno wyglądać opakowanie zabawki?

Jak powinno wyglądać opakowanie zabawki?

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego jak ważne jest opakowanie zabawki, którą kupujemy naszym dzieciom. I choć zazwyczaj opakowanie trafia do kosza, to warto przed zakupem zabawki dokładnie zapoznać się z tym, co znajduje się na omawianym opakowaniu.

Znajdziemy tam bowiem informacje, które pozwolą nam ustalić czy dana zabawka jest bezpieczna dla naszego dziecka, bo posiada wszelkie potrzebne certyfikaty i atesty, by właśnie za bezpieczną uchodzić. Jakie informacje powinny znaleźć się na opakowaniu? Przede wszystkim informacja dotycząca tego, dla dziecka w jakim wieku jest danym przedmiot przeznaczony.

Warto pamiętać o tym, by zabawki dobierać zgodnie z przeznaczeniem wiekowym danego produktu. Producenci bowiem zazwyczaj produkują zabawki z myślą o dzieciach w różnym wieku.

Na opakowaniu powinien być również umieszczony znak bezpieczeństwa, którym powinna być oznaczona każda zabawka, która została wyprodukowana w Unii Europejskiej. Wówczas możemy być bowiem pewni, że zabawka została wyprodukowana zgodnie z wymogami bezpieczeństwa.