Dzieci mają swoje ulubione zabawki

Dzieci mają swoje ulubione zabawki

Bardzo często pokoje dziecięce są wręcz wypełnione zabawkami, przez co możemy mieć wrażenie, że wchodzimy do sklepu z zabawkami. Oczywiście niektóre z nich będą bardziej rozwijały nasze dziecko, inne będą miały niewielki wpływ na jego rozwój, jednak pamiętajmy, że zabawa jest dzieciom bardzo potrzebna, bo jeśli będą jej pozbawione, to również ten ich rozwój będzie zaburzony. Co więcej, musimy także zdawać sobie sprawę z tego, że są takie zabawki, którymi dzieci pobawią się chwilę i rzucą je do kąta. A są takie, z którymi ciągle chodzą.

Wiele zależy od dziecka

Oczywiście zazwyczaj trudno jest przewidzieć, która zabawka stanie się tą ukochaną dla naszego dziecka.

Możemy mieć jakieś podejrzenia, zwłaszcza jeśli nasza pociecha dużo czasu spędza na zabawie samochodzikami czy lalkami, jednak propozycji w danym rodzaju jest tak wiele, że niekoniecznie ta wybrana przez nas, musi się stać tą ukochaną. Nie mniej, jeśli chcemy sprawić dziecku radość, to powinniśmy wybierać zabawki z tego typu, którymi najbardziej lubi się bawić. Chociaż warto też przynajmniej od czasu do czasu sięgać po jakieś inne propozycje, tak aby pokazać, że coś innego może być również ciekawe. Warto także obserwować na co dziecko zwraca uwagę, kiedy jesteśmy w sklepie, o jakiej zabawce mówi co chwilę, jaką najczęściej nam pokazuje. Oczywiście to także nie gwarantuje sukcesu, bo może się okazać, że dziecko błyskawicznie się znudzi, jednak mimo wszystko istnieje spora szansa, że przynajmniej na początku będzie z nią spędzało sporo czasu.

Mogą z nimi robić wszystko

Jeżeli chodzi o dzieci i ich ukochane zabawki, to musimy się liczyć z tym, że jeśli taka się pojawi, to nasze dziecko będzie chciało z nią robić wszystko. Ukochana zabawka będzie miała mu towarzyszyć podczas zabawy, ale także w czasie spania, wizyty u lekarza, pobytu w przedszkolu czy rodzinnej wycieczki. Jeśli dana zabawka jest mała, to oczywiście nie powinniśmy mieć problemów, aby spełnić prośbę dziecka. Gorzej może być, jeśli będzie ona dość duża, bo wówczas może się okazać, że jednak nie jesteśmy w stanie jej zabrać w każde z miejsc, w które się udajemy. Nie mniej, warto wiedzieć, że dzieci mają swoje ulubione zabawki i trzeba się nastawić, że nawet jeśli nasza pociecha jeszcze nie ma takiego przedmiotu, to z którymś momencie się on pojawi.

Warto obserwować dziecko, sprawdzać czym się interesuje, tak aby mieć pewność, że zabawka, którą dla niego wybierzemy, faktycznie wzbudzi jego zainteresowanie.