Dobór okularów do kształtu twarzy

Dobór okularów do kształtu twarzy

Oprócz samego doboru odpowiednich okularów do naszej wady wzroku, wybrania materiału z jakiego są wykonane, dokonania wyboru pomiędzy szkłami szklanymi, a plastikowymi, powinniśmy dobrać okulary także pod kątem mniej medycznym i użytkowym, a bardziej estetycznym. Powinniśmy skupić się na tym jak nasza twarz będzie wyglądała w okularach. Wyróżniamy pięć podstawowych typów twarzy, pod które powinniśmy dobrać okulary – twarz kwadratową, okrągłą, podłużną, sercowatą i diamentową. Dla twarzy kwadratowej najlepsze będą okulary owalne lub okrągłe, z wąskimi oprawkami, lub całkowicie bez nich.

Dla twarzy okrągłej najlepsze będą okulary kwadratowe z bardzo delikatnymi cienkimi oprawkami. W tym przypadku sprawdzą się też okulary zaokrąglone w dolnej części. Przy twarzy sercowatej, tak jak w przypadku twarzy kwadratowej, najlepsze będą okulary okrągłe lub owalne z cienką oprawką. Przy twarzy diamentowej powinniśmy dobrać okulary tak, aby rozszerzały się one w gorszej części, na wysokości skroni.

Najkorzystniejszą twarzą do noszenia okularów jest twarz podłużna, ponieważ teoretycznie każde okulary i oprawki będą na niej dobrze wyglądały.

www.2000000.pl