Co oferuje kasa sklepowa dla dzieci?

Co oferuje kasa sklepowa dla dzieci?

Coraz częściej poszukując zabawek dla dzieci, chcemy aby nie tylko były ciekawe, ale również żeby uczyły. To oznacza, że dziecko podczas zabawy ma poznawać nowe rzeczy i cały czas się rozwijać. Nic więc dziwnego, że tak chętnie wybierana jest kasa sklepowa dla dzieci, bo choć może ona wyglądać dość niewinnie, to jednocześnie dzięki niej, dzieci mogą się uczyć cyfr i liczenia.

Dopracowany każdy szczegół

Jeżeli przyjrzymy się temu, w jakich typach proponowana jest nam taka kasa sklepowa dla dzieci, to szybko się przekonamy, że oferowana jest nam ona w różnych rodzajach. Możemy mieć taką, gdzie ekran będzie duży i dotykowy, ale może nam być zaproponowana również taka z małym wyświetlaczem i zwykłymi przyciskami. Co więcej taka kasa sklepowa może mieć taśmę po której będą przesuwały się różne produkty, miejsce w którym będziemy przeciągać kartę bankomatową, mikrofon, skaner i niejednokrotnie też przesuwający się paragon, na którym będą zaznaczone różne produkty.

Możemy za jej pomocą nie tylko uczyć dziecko cyfr, ale również wykonywać proste obliczenia, jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie czy dzielenie. To wszystko sprawia, że dzięki zabawie taką kasą sklepową nasze dziecko może się cały czas rozwijać i poznawać nowe rzeczy.

Kreowanie sytuacji

Warto jednak pamiętać, że to nie tylko nauka matematyki.

Przy pomocy takiej kasy sklepowej dla dzieci, możemy się bawić w sklep, ucząc jednocześnie dziecko nazw różnych produktów, jak również odpowiedniego zachowania w sklepie. Dzięki pieniążkom, które znajdują się w kasie, możemy z dziećmi ćwiczyć zachowania podczas zakupów, podstawowych zwrotów, jak proszę czy dziękuję, ale również tego jak się płaci, oczekiwania na wydanie reszty i kulturalnego odnoszenia się do sprzedawców. I choć dla naszego dziecko będzie to po prostu fajna zabawa, to jednocześnie będziemy go uczyć zachowań, które z pewnością zaprocentują w późniejszym życiu.

Warto zobaczyć jaka kasa sklepowa dla dzieci może nam być zaproponowana i zastanowić się, czy ma to być sama kasa, czy może taka, wraz z którą będziemy mogli kupić kilka produktów, takich jak kartoniki z mlekiem lub sokiem, owoce i warzywa, która sprawią, że zabawa kasą stanie się jeszcze ciekawsza i prawdziwsza. A sam dźwięk wydawany przez kasę, podczas nabijania ceny czy wysuwania szuflady z pieniędzmi sprawi, ze dziecko się nią zainteresuje.